
| Lieske Part No. | 938969 |
|---|---|
| Mfg Part No | MDP2DVI3 |
| EAN-Code | 0065030848695 |
| Manufacturer | Startech.com |
| Here only | 11,43 EUR
13,60 EUR incl. VAT
|
| Weight & dimensions | |
| Weight | 34.8 g |
| Width | 170 mm |
| Height | 15 mm |
| Depth | 40 mm |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Technical details | |
| Converter type | Passive |
| Host interface | Mini DisplayPort |
| Plug and Play | Yes |
| Supported video modes | 720p,1080p |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Output interface | DVI |
| Packaging data | |
| Package weight | 100 g |
| Package depth | 240 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 20 mm |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 70 |
| Operating relative humidity (H-H) | 40 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, RoHS |