Lts Licht und Leuchten TPSA 180.3030.11/DALI - LTS TPSA 180 3030 11 / DALI surface mounted
Light Systems > Downlights > LED Downlights
Lieske Part No. 615042
Mfg Part No 635927
EAN-Code 4043544384133
Manufacturer Lts Licht und Leuchten
Light source: LED module | 830 | CRI 80 | 3000 K
Lifespan: L90 B50 50,000 h / L80 B50 100,000 h / L80 B20 50,000 h
EPREL light sources: 891018
System power: 24.8 W
Luminaire luminous flux: 2770 lm
System efficiency: 111.69 lm/W
Module efficiency: 133 lm/W
UGR 4H/8H 70/50/20: 17.4/17.4 (C0/C90)
Beam angle: 61°
Protection class: I
Protection type: IP20
Standards: CE,RoHS
Outside diameter: 180 mm
Height: 200 mm
Weight: 3,040 kg
This is an offer of:
Lieske Elektronik e.K.
Reutener Str. 10
79279 Vörstetten