EPA ABG NF-DAR-50-3 - Absorption filter 50A
Energy > Mains filter
Lieske Part No. 430431
Mfg Part No 50275407
EAN-Code
Manufacturer EPA
Further information for EPA ABG NF-DAR-50-3 - Absorption filter 50A
Three-phase leakage current reduction filter. Reduces high-frequency leakage currents (2-16 kHz) by up to 90%. Rated current: 50 A. Voltage range: 400-520 V AC, 50/60 Hz. Enables use of RCDs (type B/B+) in systems with elevated leakage currents. Can be combined with EPA EMC mains filters.
Technical Data:
Rated voltage: 520 VAC (±10%), 3-phase
Frequency range: 48 to 63 Hz
Rated current: 50 A
Reduction range: 2-16 kHz (up to 90% reduction)
Protection: IP20
Housing: Metal
Approvals: CE, UL
Standards: EN 60939, UL 60939-3, CSA 22.2 No. 8, RoHS
Dimensions: 158 × 114 × 92 mm (L×W×H)
This is an offer of:
Lieske Elektronik e.K.
Reutener Str. 10
79279 Vörstetten
https://industry-electronics.com
Tel. 07666/88499-0
Fax. 07666/88499-111
Diesen Artikel finden Sie unter:
industry-electronics.com/artikel/430431
qrcode für EPA ABG NF-DAR-50-3 - Absorption filter 50A