CyberPower PDU20BHVIEC12R, EAN: 4712364144387
CyberPower PDU20BHVIEC12R - PDU 200 AC 208 AC 230 AC 1U
Energy > Sockets
Lieske Part No. 311551
Mfg Part No PDU20BHVIEC12R
EAN-Code 4712364144387
Manufacturer CyberPower
Further information for CyberPower PDU20BHVIEC12R - PDU 200 AC 208 AC 230 AC 1U
The CyberPower Basic PDU20BHVIEC12R 12-Outlets PDU provides 208V/230V 20A output. It distributes power to 12 IEC receptacles from a single IEC 60320 C20 plug, with unfiltered electrical pass-through. Designed for datacenters and other electrically demanding applications, this unit has a rugged, industrial-grade metal housing and a 10-foot AC power cord. It can be mounted either horizontally or vertically, includes a cord retention tray and is ETL/RoHS certified. A lifetime warranty ensures that this PDU is free of defects in design, assembly, material or workmanship. 12 ICE-320 C13 output receptacles. Single IEC-320 C20 plug. 20-amp electrical capacity with circuit breaker. 208/230V - 50/60Hz. 1U rack mount. Rugged, industrial-grade metal housing. 10-ft. power cord. Lifetime warranty.
This is an offer of:
Lieske Elektronik e.K.
Reutener Str. 10
79279 Vörstetten