Lappkabel ÖLFLEX SPIRAL 400 P - Lapp control line OIL FLEX SPIRAL 400 12G1/1000
Cables > Rubber hose / PUR cable > PUR cable, H05/07 BQ-F
Lieske Part No. 180121
Mfg Part No 70002671
EAN-Code 4044773300543
Manufacturer U.I. Lapp
Spiral cable ÖLFLEX® SPIRAL 400 P 12G1/1000, spiral cable, 12G1, 1000mm - 3000mm, U0/U: 300/500 V, PUR, core identification: numbers, areas of application: as control cables and machine supply cables, mechanical engineering, apparatus engineering, benefits: insensitive to contact with many mineral oil-based lubricants, diluted acids, aqueous alkaline solutions and other chemical media, high restoring forces and extension lengths of up to 3 times the closed spiral length, durable in rough use thanks to resistant PUR sheath material
This is an offer of:
Lieske Elektronik e.K.
Reutener Str. 10
79279 Vörstetten