FLEXA guide chain solid polyamide 100mm 100m 16091100010 - PH10-100A-10F
Lieske Part No. 320774
Mfg Part No 16091100010
EAN-Code 4025113281036
Manufacturer FLEXA
Further information for FLEXA guide chain solid polyamide 100mm 100m 16091100010 - PH10-100A-10F
Plastic guide chain PH 10, heavy-duty Material: Tab: Plastic PA6-GFK, Frame bars: Aluminum Temperature range: -40°C...+135°C Properties: variable / heavy-duty / easy installation / economical / stable for a long service life / connection dimensions compatible / inner/outer width up to approx. 600 mm possible / easy handling with standard tools Areas of application: automation / mechanical engineering / plant engineering / gates / elevators
This is an offer of:
Lieske Elektronik e.K.
Reutener Str. 10
79279 Vörstetten
https://industry-electronics.com
Tel. 07666/88499-0
Fax. 07666/88499-111
Diesen Artikel finden Sie unter:
industry-electronics.com/artikel/320774
qrcode für FLEXA guide chain solid polyamide 100mm 100m 16091100010 - PH10-100A-10F