| Features |
| Tape type | D1 |
| Weight & dimensions |
| Quantity per pack | 1 |
| Tape length | 1.5 m |
| Package depth | 87 mm |
| Package weight | 47 g |
| Package width | 34 mm |
| Package height | 111 mm |
| Technical details |
| Tape length | 1.5 m |
| Colour of product | White |
| Tape size | 19 mm |
| Tape type | D1 |
| Other features |
| Country of origin | Belgium |
| Package volume | 0.328 L |
| Customs code | 8473408000 |
| Tape size | 19 mm |
| Packaging content |
| Package type | Box |
| Outer carton |
| Depth outer carton | 473 mm |
| Gross weight of outer carton | 1.595 kg |
| Height outer carton | 197 mm |
| Width outer carton | 131 mm |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 1.175 kg |
| Volume outer carton | 12.207 L |
| Inner carton |
| Volume inner carton | 1.962 L |
| Net weight inner carton | 0.235 kg |
| Height inner carton | 118 mm |
| Width inner carton | 95 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
| Depth inner carton | 175 mm |
| Gross weight inner carton | 0.280 kg |
RHINO HEAT SHRINK TUBE 19x 1,5 / BLACK ON WHITE